O grupie

O grupie

przemysław danowski

Prezes Zarządu ZPC Otmuchów S.A. – Dyrektor Generalny od paźdzernika 2016 roku. Odpowiedzialny za obszary finansów, zakupów  oraz administracji. Wcześniej Przewodniczący Rady Nadzorczej od 2015 roku. Posiada 10-letnie doświadczenie w venture capital / private equity oraz bankowości inwestycyjnej. Od 2009 r. związany z Warsaw Equity Group (WEG), w tym od 2015 r. jako członek zarządu odpowiedzialny za nowe inwestycje. W latach 2006-09 pracował w Grupie Trigon, gdzie realizował projekty fuzji i przejęć oraz oferty publiczne, głównie z sektora zaawansowanych technologii i mediów. Przemysław Danowski wspierał Grupę Polsat w kilku transakcjach kapitałowych, wliczając w to pierwszą ofertę publiczną akcji Cyfrowego Polsatu, jak również kilka transakcji fuzji i przejęć. W WEG Przemysław Danowski odpowiada za nowe inwestycje, wsparcie strategiczne oraz  nadzór nad spółkami portfelowymi. Wśród zrealizowanych inwestycji i spółek portfelowych które wspiera są m.in. Vigo Systems - światowy lider w produkcji niechłodzonych detektorów podczerwieni, Artifex Mundi – deweloper i wydawca gier komputerowych oraz platformy mobile, WB Electronics – producent systemów łączności oraz elektroniki specjalnej dla wojska. Przemysław Danowski zasiada w radach nadzorczych Artifex Mundi, Baltchem, Vigo Systems, Zmorph.

 

JAROSŁAW KAPITANOWICZ

Wiceprezes Zarządu ZPC Otmuchów S.A. – Dyrektor Operacyjny od marca 2014 roku. Odpowiedzialny za obszary produkcji, jakości, BHP, HR, IT, logistyki i inwestycji. Prezes PWC Odra S.A. od lipca 2014 roku. Od marca 2015 Przewodniczący Rady Nadzorczej Jedność Sp. z o.o.. Manager produkcji z wieloletnim doświadczeniem na rynku spożywczym. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na kierunku mechatronika. W latach 2003 – 2006 piastował stanowisko Asystenta Głównego Technologa  w spółce Nestle & General Mills. W latach 2006 – 2008 Kierownik Pakowni w Nestle & General Mills. W latach 2008 – 2012 pełnił funkcję Dyrektora Produkcji w Healthy Food Production S.A. W latach 2012 – 2014 piastował stanowisko Dyrektora Zakładu produkcyjnego w Grupie Bakalland S.A.

W roku 2012 ukończył studia Executive MBA organizowane przez Wyższą Szkolę Zarządzania w Warszawie oraz Oxford Brookes University.

BOGUSŁAW SZLADEWSKI

Wiceprezes Zarządu ZPC Otmuchów S.A. od października 2016 roku. Wiceprezes Zarządu Spółki ds. Sprzedaży i Marketingu, odpowiada za obszar sprzedaży oraz marketingu. Posiada 19-letnie doświadczenie w branży spożywczej obejmujące zarządzanie działami handlowymi oraz marketingu, budowanie długofalowych relacji biznesowych w sektorze sieci handlowych oraz B2B. W latach 2013-2016 piastował stanowisko Wiceprezesa Zarządu w Uzdrowiskach Kłodzkich S.A. oraz Prezesa Zarządu w Staropolance Sp. z o.o. Wcześniejsze etapy kariery zawodowej związane były ze stanowiskiem Dyrektora Marketingu w Mokate Sp. z o.o. w latach 2011 – 2013 oraz  Dyrektora Handlowego w Global Coffee Group w okresie od 2009 do 2011 roku. W latach 2004 – 2009 piastował stanowisko Dyrektora Sprzedaży w Global Trade Coffee sp. z o.o.. Pan Bogusław Szladewski zdobył wykształcenie na Uniwersytecie Śląskim, zdał egzamin uprawniający do zasiadania w Radach Nadzorczych.

W okresie ostatnich dwóch lat w skład Zarządu ZPC Otmuchów S.A. wchodzili wyłącznie mężczyźni. 

Nasze marki

 • Chaps
 • Chałwa
 • Landrynusy
 • Leśne
 • Trufle
 • Mini
 • Opolanki
 • Bingo
 • Fruitys
 • Mr Froots
 • Naturales